Promosyon

Limon Baskı Merkezi

Promosyon

Promosyon ürünleri, müşterinizin en fazla aklında kalacağınız reklam ürünleridir. Seçilen ürüne göre üzerine baskı yapılacaktır. Sıcak baskı, ofset baskı, serigraf baskı, lazer baskı ve filigram baskı gibi teknikler ile promosyon baskısı yapılmaktadır. 4 renk uygulanabildiği gibi, farklı renkler de baskıda eklenebilir. Burada önemli olan, promosyon ürününün üzerindeki baskının uzun süre silinmemesi ve kalmasıdır. Promosyon, her dönem ve zaman aralığında yapılabilen bir uygulamadır. Doğru ürün kullanıldığında, firmalar geri dönüşü hızlı alabilmektedirler. Kış aylarında ve yaz aylarında farklılıklar gösteren ürünler, yaz aylarında araba güneşlikleri, güneş şemsiyeleri, t-shirtler, şapkalar ya da magnetler gibi, kış aylarında ise battaniyeler, çantalar veya termoslar gibi çok seçeneğe sahiptir. Promosyonlar, firma markasını ve iletişim bilgilerinizi taşıyan ürünlerdir. Marka bilinirliğinizi arttırmada ve müşteri ile sürekli bağ kurmada, promosyon ürünlerinin önemi yüksektir. Fuarlarda ve çalıştığınız bayilerinize veya müşterilerinize, dağıtacağınız kullanıma yönelik kalem, çakmak ve çanta gibi promosyon malzemeleri, müşteriler tarafından kullanılmakta ve markanız sürekli olarak göz önünde kalmaktadır. Promosyon ürünlerinde, her yıl ortaya çıkan yeni modeller sayesinde farkındalık yaratmak da sizin elinizdedir.

Firmaların promosyon ürünlerini kullanmasının, kendi pazarlarında dikkat çekmek ve marka bilinirliğini arttırmak adına çok önemli bir yeri vardır. Senelik Pazarlama bütçelerine mutlaka promosyon ürünleri katılmalıdır. Hedef kitleye çabuk ulaşmak adına çok faydalı bir yol olduğu kesindir. Yapılan bilimsel araştırmalarda, sürekli göz önünde olan markalar daha çok tercih edilmektedir. Baskı yolu ile hazırlanmış promosyon ürünleri kullanıcının sürekli elinde ve masasında duracağından, marka bilinirliği artacaktır. Bu nedenle promosyon ürününe basılacak olan marka veya logo kaliteli basılmalı ve okunmalıdır. Firmalar promosyon ürünleri sayesinde, sabit müşterileri ile daha iyi bağlar kurmakta ve yeni müşteri kazanma yolunda da yol almaktadırlar. Hediye olarak verilen promosyon ürünlerinde, insanların çok sık kullanacağı ürünler seçmek başta biraz maliyetli olabilir. Şu unutulmamalıdır ki, bu yatırım bir kez yapıldığında, promosyon ürünü kullandıkça reklamınız devam edecek ve müşterinize değer verdiğiniz karşı tarafın belleğine yerleşecektir.

Promosyon ürünleri seçiminde çok kullanılan ürünleri tercih etmek, iştigal konunuza ve sektörünüze uygun ürünleri promosyon olarak kullanmak önemlidir. Promosyon olarak verilen ürün, insanların kesinlikle işine yaramalıdır. Rakiplerinizin yaptırdığı ürünlerin aynısı veya benzeri yapılmamalıdır. Üzerine yapılan baskının uzun süre çıkmayacak şekilde yapılması ve müşterinin sizinle oradan irtibata geçebilmesi önemlidir.
whatsapp